Kahramanmaraş’ta engelliler yararına düzenlediği projeler ve kampanyalar ile tanınan Abdülkadir Zeki Gülmez, 2017’de 6 bininci tekerlekli sandalyeyi sahibine teslim etti. Bedensel ve spastik engelliler için 2012’den bu yana plastik kapak toplayan kantin işletmecisi Gülmez, Hedefinin 10 bin – 15 bin tekerlekli sandalye dağıtmak olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kantin işletmeciliği yapan Gülmez’e başlattığı kampanyada özellikle okullar ve kafelerden destek geliyor. 5 yılda yaklaşık 60 ton mavi kapak toplayan Gülmez, bu kapaklar karşılığında toplam 6 bin  sandalyeyi engelli vatandaşlar ile buluşturdu.

Herkesin bu konuda duyarlı olduğunu ifade eden Gülmez, “Duyarlı kişiler sayesinde bu tekerlekli sandalyeleri veriyoruz. 5 yılda binlerce ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye verdik. Onların mutluluğuna hep beraber ortak olduk. Kahramanmaraşlılara ve Türkiye Gençlik Vakfı’na verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Kampanyaya katkı sağlamak isteyen öğrencilerin ve vatandaşların kendisi ile iletişime geçmesini isteyen Gülmez, bundan sonraki yıllarda da engellilerin her zaman yanında olacağını söyledi.

Aynı zamanda Türkiye Gençlik Vakfı gönüllüsü olan ve durmadan, yorulmadan hizmetlerine devam eden Abdülkadir Gülmez abimize bizde teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden ebediyyen razı olsun…